ShHT Ostona sammiti yakunlandi
Davlat rahbarlari kengashi majlisi yakunlari bo‘yicha qabul qilingan Ostona deklaratsiyasida amaliy hamkorlikni yanada rivojlantirishga oid asosiy yondashuvlar, ko‘p tomonlama hamkorlikni kengaytirish va chuqurlashtirish uchun barcha sa’y-harakatlarni yo‘naltirishga qaratilgan mushtarak intilishlar o‘z ifodasini topgan.
Ommaviy axborot vositalari vakillari bilan uchrashuvda majlis samarali bo‘lgani, imzolangan hujjatlar ShHT mamlakatlari o‘rtasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirishga xizmat qilishi ta’kidlandi.
Davlat rahbarlari ShHT sammiti yuksak saviyada tashkil etilganini ta’kidlab, Qozog‘iston tomoniga samimiy mehmondo‘stlik uchun minnatdorlik bildirdilar.

Астанинский саммит ШОС завершился
По итогам заседания Совета глав государств принята Астанинская декларация, в которой отражены основные подходы к дальнейшему развитию практического взаимодействия и выражено общее стремление прилагать максимальные усилия для расширения и углубления многостороннего сотрудничества.
На встрече с представителями средств массовой информации отмечалось, что заседание прошло плодотворно, подписанные в его рамках документы послужат дальнейшему развитию сотрудничества между странами ШОС.
Главы государств, отметив, что саммит ШОС проведен на высоком организационном уровне, выразили казахстанской стороне благодарность за теплый прием и гостеприимство.