O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Pokiston Bosh vaziri Navoz Sharif bilan uchrashdi
Shavkat Mirziyoyev va Navoz Sharif uchrashuvida asosiy e’tibor mamlakatlarimiz o‘rtasidagi hamkorlikning bugungi holati va uni yanada rivojlantirish istiqbollari, mintaqaviy xavfsizlikni mustahkamlash masalalariga qaratildi.
O‘zbekiston Pokistonning ShHTga a’zo davlat sifatida qabul qilinishini qo‘llab-quvvatlab, tashkilotga raisligi davrida bu masalaga alohida e’tibor qaratdi.
Mamlakatlarimiz xalqaro maydonda bir-birini qo‘llab-quvvatlab kelmoqda. O‘zbekiston va Pokiston o‘rtasidagi siyosiy, savdo-iqtisodiy, madaniy-gumanitar va boshqa sohalarda davlatlararo, hukumatlararo va idoralararo 50 ga yaqin hujjat imzolangan. Mamlakatimizda Pokiston bilan hamkorlikda tashkil etilgan 55 korxona faoliyat ko‘rsatmoqda.
O‘zbekiston Pokistonga paxta tolasi, ko‘nchilik xomashyosi, transport va turizm xizmatlarini eksport qiladi. Pokiston mamlakatimizga dori vositalari, kimyo va qishloq xo‘jaligi mahsulotlari yetkazib beradi, transport xizmati ko‘rsatadi.
Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev O‘zbekiston Pokiston bilan ko‘p qirrali va o‘zaro  manfaatli hamkorlikni yanada rivojlantirish tarafdori ekanini qayd etdi.
Pokiston Bosh vaziri Navoz Sharif Pokiston O‘zbekiston bilan barcha sohalarda hamkorlikni yanada kengaytirishdan manfaatdor ekanini ta’kidladi.

President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev meets Prime Minister of Pakistan Nawaz Sharif
At a residence reserved for the President of the Republic of Uzbekistan, President Shavkat Mirziyoyev has held a meeting with Prime Minister of Pakistan Nawaz Sharif. At this meeting, attention was directed mainly at the current state of cooperation between the two countries and prospects for its further development and also at issues of strengthening regional security.
Uzbekistan supported Pakistan’s accession to the Shanghai Cooperation Organization (SCO), and when Uzbekistan held the presidency of the SCO this country paid special attention to this issue.
These two countries are supporting each other in the international arena. Nearly 50 inter-state, intergovernmental and interdepartmental documents have been signed between Uzbekistan and Pakistan in the political, trade-economic and cultural-humanitarian areas.
Uzbekistan exports cotton fibre, leather, transport and tourism services to Pakistan.
Pakistan supplies medicines, chemicals and agricultural products to this country.
President Shavkat Mirziyoyev has said that he is in favour of the further development of multi-faceted mutually beneficial cooperation with Pakistan.
Prime Minister Nawaz Sharif has said that Pakistan is interested in further expanding comprehensive cooperation with Uzbekistan.