Yana 294 oila uyli bo‘ladi
Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev Andijon shahrida bunyod etilayotgan ko‘p qavatli uylar qurilish uchastkasida bo‘ldi.
Davlatimiz rahbarining 2016-yil 22-noyabrdagi qaroriga muvofiq Andijon shahrida ko‘p qavatli 37 zamonaviy uy-joy bunyod etilishi belgilangan. Jumladan, joriy yilda Sulton Jo‘ra nomidagi mahalla fuqarolar yig‘inida 294 xonadonga mo‘ljallangan yettita ko‘p qavatli turar joy qurilishi rejalashtirilgan. Buning uchun 2,46 gektar yer ajratilgan. Hozirgi kunda qurilish ishlari jadal olib borilmoqda.
Bu turar joylar birinchi galda uyga muhtoj odamlarga beriladi. Yosh oilalarning oyoqqa turib olishi, mustaqil, emin-erkin yashashi uchun sharoit yaratadi.
Prezidentimiz bunday uylarni ko‘proq qurish, ijtimoiy infratuzilmani rivojlantirish, bu yerni yangi massivga aylantirish, Mustaqilligimizning 26-yilligiga xalqqa tuhfa qilish, odamlarga barcha qulayliklar yaratish bo‘yicha zarur ko‘rsatmalar berdi.
Andijon shahrida Universal sport majmuasi qurish, Muhammad Yusuf maktabini tashkil etish, yangi istirohat bog‘i bunyod qilish, tibbiyot maskanlarini kapital ta’mirlash loyihalari taqdimoti o‘tkazildi.
Shavkat Mirziyoyev Andijon shahrida Respublika ixtisoslashtirilgan kardiologiya va Respublika ixtisoslashtirilgan endokrinologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazlarining filiallarini tashkil etish, viloyat yuqumli kasalliklar shifoxonasi, Andijon davlat tibbiyot instituti klinikasini rekonstruksiya qilish va zamonaviy jihozlash ishlarining aholi salomatligini saqlashdagi ahamiyati haqida alohida to‘xtaldi. Bu xayrli ishlarni tezlashtirish bo‘yicha mutasaddilarga topshiriqlar berildi.

294 further families will be provided with homes
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev has visited the construction site of multi-storey apartment buildings in the town of Andijon.
In accordance with a Presidential resolution dated 22 November 2016, 37 modern multi-storey apartment houses are to be built in the town of Andijon. Specifically, 7 multi-storey apartment houses will be built in the Sulton Jora neighbourhood this year. 2.46 hectares of land has been allocated for these apartment buildings which will contain 294 apartments. Today the constriction work is in progress.
These apartments will be allocated first of all to people who really need them. Conditions will be created for young families to stand on their own two feet and to live independently and freely.
The President gave proper instructions on building more such apartment houses, developing the infrastructure, turning this place into a residential area and presenting it to people on the 26th anniversary of the country’s independence and also on creating all the necessary conveniences for the people.
There were presentations of such projects as the construction of a sports complex in the town of Andijon, the creation of a Muhammad Yusuf school and a new park and the renovation of medical facilities.
President Shavkat Mirziyoyev emphasized the importance of creating in the town of Andijon branches of the republican specialized cardiology centre and the republican specialized endocrinology scientific-practical medical centre and of renovating the clinic of Andijon’s state medical institute and also the importance of the provision of modern medical equipment for people’s health.