2017-05-25 | Hujjatlar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Yirik sanoat korxonalari bilan kasanachilikni rivojlantirish asosidagi ishlab chiqarish va xizmatlar o‘rtasida kooperatsiyani kengaytirishni rag‘batlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 2006-yil 5-yanvardagi PF-3706-sonli Farmoniga o‘zgartish kiritish to‘g‘risida
Kasanachilikni rivojlantirishni yanada rag‘batlantirish, ish bilan band bo‘lmagan aholini ishlab chiqarishga jalb etish, sanoat korxonalari bilan kasanachilik o‘rtasida kooperatsiyani kengaytirish maqsadida:
1. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Yirik sanoat korxonalari bilan kasanachilikni rivojlantirish asosidagi ishlab chiqarish va xizmatlar o‘rtasida kooperatsiyani kengaytirishni rag‘batlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 2006-yil 5-yanvardagi PF-3706-sonli Farmoni 3-bandidagi “2019-yilning 1-yanvarigacha” degan so‘zlar “2021-yilning 1-yanvarigacha” degan so‘zlar bilan almashtirilsin.
2. Mazkur Farmonning bajarilishini nazorat qilish O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari R.S.Azimov zimmasiga yuklansin.

2017-05-25 | Документы
О внесении изменения в Указ Президента Республики Узбекистан от 5 января 2006 года № УП-3706 «О мерах по стимулированию расширения кооперации между крупными промышленными предприятиями и производством услуг на базе развития надомного труда»
В целях дальнейшего стимулирования развития надомного труда, вовлечения в производственную деятельность незанятого населения республики, расширения кооперации между производственными предприятиями и надомниками:
1. В пункте 3 Указа Президента Республики Узбекистан от 5 января 2006 года № УП-3706 «О мерах по стимулированию расширения кооперации между крупными промышленными предприятиями и производством услуг на базе развития надомного труда» слова «до 1 января 2019 года» заменить словами «до 1 января 2021 года».
2. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан Азимова Р.С.