Shavkat Mirziyoyev "Avaza"da dam olayotgan o‘zbekistonlik bolalar bilan uchrashdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Turkmanistonga amaliy tashrifi davomida "Avaza" milliy sayyohlik zonasining "Kamalak" bolalar ko‘ngilochar bog‘ida o‘zbekistonlik bolalar bilan uchrashdi.
Joriy yilning may oyi boshida Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev bilan Turkmaniston Prezidenti Gurbanguli Berdimuhamedovning telefon orqali muloqotida Turkmaniston Prezidenti Kaspiy sohilidagi bolalar sog‘lomlashtirish markazlari o‘zbekistonlik bolalarni qabul qilishga tayyorligini bildirgan edi.
Mazkur taklifga binoan Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Buxoro, Navoiy va Xorazm viloyatlaridan 100 nafar bola “Dayanch” bolalar sog‘lomlashtirish markaziga yuborildi. Shavkat Mirziyoyev bolalar bilan dam olish taassurotlari, turkmanistonlik tengdoshlari bilan do‘stlik munosabatlari to‘g‘risida suhbatlashdi, sog‘lomlashtirish markazida yaratilgan sharoitlar bilan tanishdi. Bolalarga sovg‘alar berdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Turkmanistonga amaliy tashrifi davom etmoqda.

Шавкат Мирзиёев встретился с детьми из Узбекистана, отдыхающими в "Аваза"
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев в ходе рабочего визита в Туркменистан встретился с детьми из нашей страны в детском развлекательном парке "Радуга" национальной туристической зоны "Аваза".
В начале мая текущего года в телефонном разговоре Президента нашей страны Шавката Мирзиёева с Президентом Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовым Президент Туркменистана выразил готовность детских оздоровительных центров Каспийского побережья принять детей из Узбекистана.
Согласно этому приглашению 100 детей из Республики Каракалпакстан, Бухарской, Навоийской и Хорезмской областей были отправлены в детский оздоровительный центр “Даянч”. Шавкат Мирзиёев побеседовал с детьми об их впечатлениях от отдыха, дружеских отношениях со сверстниками из Туркменистана, интересовался созданными в оздоровительном центре условиями. Детям вручил подарки.