Prezidentimiz Guliston shahrida qurilgan zamonaviy uylarni borib ko‘rdi
2015-2016-yillarda Guliston shahrining O‘zbekiston va Birlashgan ko‘chalarida 180 xonadonga ega 15 ko‘p qavatli uy qurildi. Uylarning birinchi qavati savdo va maishiy xizmat ko‘rsatish shoxobchalariga mo‘ljallangan.
Prezidentimiz shu uylar joylashgan “Namuna” mahalla fuqarolar yig‘iniga tashrif buyurdi. Mahalla raisi va faollari bilan muloqotda mamlakatimizda inson manfaatlarini ta’minlash, odamlarning turmush darajasi va ishonchini oshirish, mahalla idoralarining imkoniyatlarini kengaytirish borasida amalga oshirilayotan islohotlar haqida so‘z yuritildi.
Mazkur mahalla profilaktika inspektori Sanjar Murodov yaqinda Guliston davlat universiteti talabasi Hurriyatxon bilan oila qurgan. Prezidentimiz joriy qilgan tizimga muvofiq yangi qurilgan uylardagi xonadonlardan biri S.Murodov oilasiga berilgan.
Davlatimiz rahbari Sanjar Murodov xonadonida bo‘ldi. Fuqarolar yig‘ini binosida mahalla raisi, maslahatchilar va profilaktika inspektori ishlashi uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishdi.
Shu yerda Guliston shahrining bosh rejasi asosida amalga oshiriladigan bunyodkorlik va obodonlashtirish ishlari taqdimoti ham o‘tkazildi.
Prezidentimiz bu inshootlarning ijtimoiy ahamiyatiga alohida e’tibor qaratdi. Loyihalarni takomillashtirish, qurilish ishlarini o‘z vaqtida, sifatli bajarish bo‘yicha zarur tavsiyalar berdi.

Президент нашей страны осмотрел возведенные в Гулистане современные дома
Наряду со всеми городами нашей страны в Гулистане также осуществляется колоссальная созидательная работа.
В 2015-2016 годах на улицах Узбекистон и Бирлашган в Гулистане построены 15 многоэтажных домов на 180 квартир. Первые этажи домов предназначены для объектов торговли и бытового обслуживания.
Президент нашей страны посетил махаллю "Намуна", где расположены эти дома. В ходе диалога с председателем и активистами махалли говорилось о реформах, осуществляемых в нашей стране в деле обеспечения интересов человека, повышения уровня жизни людей, роста их доверия, расширения возможностей института махалли.
Инспектор профилактики этой махалли Санжар Муродов недавно женился на студентке Гулистанского государственного университета. В соответствии с внедренной Президентом нашей страны системой, одна из квартир в жилых новостройках передана семье С.Муродова.
Глава нашего государства побывал в квартире семьи Санжара Муродова. Ознакомился с созданными условиями в здании схода граждан для работы председателя махалли, его советников и инспектора профилактики.
Здесь же была проведена презентация созидательной и благоустроительной работы, которая будет осуществлена на основе генерального плана города Гулистана.
Президент нашей страны обратил особое внимание на социальную значимость данных сооружений. Дал необходимые поручения по совершенствованию проектов, своевременному и качественному выполнению строительных работ.