O‘zbekiston va Pokiston Prezidentlari bir-birlarini qutladilar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Pokiston Islom Respublikasi Prezidenti Mamnun Husayn davlatlarimiz o‘rtasida diplomatik munosabatlar o‘rnatilganining 25-yilligi munosabati bilan bir-birlarini qutladilar.
O‘zbekiston Prezidenti o‘z qutlovida o‘tgan chorak asr mobaynida ikki tomonlama aloqalarimiz do‘stlik, o‘zaro hurmat va ishonch tamoyillari asosida kengayib borganini mamnuniyat bilan ta’kidlagan.
Davlatimiz rahbari “birgalikdagi amaliy harakatlarimiz va o‘zaro qo‘llab-quvvatlash bilan hamkorligimiz yanada chuqurlashib, O‘zbekiston va Pokiston o‘rtasidagi do‘stlik ko‘prigi tobora mustahkamlanib boraveradi”, deb ishonch bildirgan.
Prezident Mamnun Husayn Pokiston hukumati va xalqi nomidan ushbu sana munosabati bilan samimiy tilaklar bildirib, “mamlakatlarimizni yaqin tarixiy, diniy va madaniy rishtalar bog‘lab turishi”ni ta’kidlagan.
Qutlovda Pokiston O‘zbekiston bilan turli sohalardagi hamkorlikni yanada rivojlantirishga tayyor ekani qayd etilgan.

Президенты Узбекистана и Пакистана обменялись поздравительными посланиями
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев и Президент Исламской Республики Пакистан Мамнун Хусейн обменялись поздравительными посланиями по случаю 25-летия установления дипломатических отношений между двумя государствами.
Президент Узбекистана в послании с удовлетворением констатировал, что прошедшие четверть века двусторонние отношений развивались на дружественной основе, в обстановке взаимного уважения и доверия.
Глава нашего государства выразил уверенность, что «совместные практические шаги и поддержка позволят углубить наше партнерство и укрепить мост дружбы между Узбекистаном и Пакистаном».
Президент Мамнун Хусейн от имени Правительства и народа Пакистана выразил искренние пожелания в связи юбилейной датой и подчеркнул, что «наши страны связывают теплые и тесные исторические, религиозные и культурные узы».
Как было подчеркнуто в послании, Пакистан готов к дальнейшему укреплению сотрудничества с Узбекистаном в различных областях.