Xalqaro press-klub sessiyasiga doir
2017-yilning 14-aprel kuni Toshkent shahrida Xalqaro press-klubning “O‘zbekiston tashqi siyosatining yangi bosqichdagi dolzarb masalalari” mavzusida navbatdagi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Sessiyada O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Raisining birinchi o‘rinbosari Sodiq Safoyev va Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov so‘zga chiqdilar.
Tadbirda xorijiy davlatlarning O‘zbekistonda akkreditatsiyadan o‘tgan diplomatik missiyalari, xalqaro tashkilotlar va moliyaviy tuzilmalar vakolatxonalari, shuningdek qator vazirlik va idoralar, mahalliy va xorijiy OAV vakillari ishtirok etdilar.

О сессии Международного пресс-клуба
14 апреля 2017 года в г.Ташкенте состоялась очередная сессия Международного пресс-клуба на тему «Актуальные вопросы внешней политики Узбекистана на современном этапе».
На сессии выступили первый заместитель Председателя Сената Олий Мажлиса Содик Сафаев и Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов.
В мероприятии приняли участие руководители аккредитованных в Узбекистане дипломатических миссий зарубежных стран, представительств международных организаций и финансовых структур, а также представители ряда министерств и ведомств, национальных и иностранных СМИ.