Kuchkarov Djamshid Anvarovich O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha o‘rinbosari - O‘zbekiston Respublikasi iqtisodiyot va sanoat vaziri lavozimiga tasdiqlandi
2020-02-25
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 24-fevraldagi PF-5944-sonli Farmoniga muvofiq, Kuchkarov Djamshid Anvarovich O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha o‘rinbosari - O‘zbekiston Respublikasi iqtisodiyot va sanoat vaziri lavozimiga tasdiqlandi va shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari - O‘zbekiston Respublikasi moliya vaziri lavozimidan ozod etildi.

Кучкаров Джамшид Анварович утверждён на должность заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан по финансово-экономическим вопросам и сокращению бедности – министра экономики и промышленности Республики Узбекистан
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 24 февраля 2020 года УП-5944 Кучкаров Джамшид Анварович утверждён на должность заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан по финансово-экономическим вопросам и сокращению бедности – министра экономики и промышленности Республики Узбекистан, освободив его от должности заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан – министра финансов Республики Узбекистан.