O‘zR FA Yadro fizikasi instituti ilmiy bo‘lim va laboratoriyalarga mudir lavozimiga tanlov e’lon qiladi
O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Yadro fizikasi instituti quyidagi ilmiy bo‘lim va laboratoriyalarga mudir lavozimiga tanlov e’lon qiladi:
1. Nazariy yadro fizikasi laboratoriyasi, 01.04.02 (nazariy fizika) va 01.04.08 (atom yadrosi va elementar zarrachalar fizikasi. Tezlashtiruvchi texnika) ixtisosliklari bo‘yicha;
2. Ko‘p zarrali tizimlar fizikasi laboratoriyasi, 01.04.02 (nazariy fizika) va 01.04.08 (atom yadrosi va elementar zarrachalar fizikasi. Tezlashtiruvchi texnika) ixtisosliklari bo‘yicha;
3. Yadro reaktorlari fizikasi laboratoriyasi, 01.04.08 (atom yadrosi va elementar zarrachalar fizikasi. Tezlashtiruvchi texnika) ixtisosligi bo‘yicha;
4. Yadroviy tibbiyot laboratoriyasi, 01.04.08 (atom yadrosi va elementar zarrachalar fizikasi. Tezlashtiruvchi texnika) va 01.04.01 (eksperimental fizika asboblari va usullari) ixtisosliklari bo‘yicha;
5. Yadroviy tahlil laboratoryasi, 01.04.08 (atom yadrosi va elementar zarrachalar fizikasi. Tezlashtiruvchi texnika) va 01.04.01 (eksperimental fizika asboblari va usullari) ixtisosliklari bo‘yicha;
6. Radiokimyo laboratoriyasi, 01.04.08 (atom yadrosi va elementar zarrachalar fizikasi. Tezlashtiruvchi texnika) va 01.04.01 (eksperimental fizika asboblari va usullari) ixtisosliklari bo‘yicha;
7. Yadro energetikasi va yadroviy texnologiyalar bo‘limi, 01.04.08 (atom yadrosi va elementar zarrachalar fizikasi. Tezlashtiruvchi texnika) va 01.04.01 (eksperimental fizika asboblari va usullari) ixtisosliklari bo‘yicha;
8. Optik hodisalar radiatsiyaviy fizikasi laboratoriyasi, 01.04.07 (kondensirlangan holat fizikasi) ixtisosligi bo‘yicha;
9. Qattiq jismlar elektornikasi radiatsiyaviy fizikasi va texnikasi laboratoriyasi, 01.04.07 (kondensirlangan holat fizikasi) ixtisosligi bo‘yicha;
10. Qattiq jismlarda strukturaviy o‘zgarishlar laboratoriyasi, 01.04.07 (kondensirlangan holat fizikasi) ixtisosligi bo‘yicha;
11. Nanostrukturali va o‘ta-o‘tkazuvchanlik materiallar fizikasi laboratoriyasi, 01.04.07 (kondensirlangan holat fizikasi) ixtisosligi bo‘yicha;
12. Eksperimental yadro fizikasi laboratoriyasi, 01.04.08 (atom yadrosi va elementar zarrachalar fizikasi. Tezlashtiruvchi texnika) ixtisosligi bo‘yicha;
13. Sohalararo texnologiyalar laboratoriyasi 01.04.08 (atom yadrosi va elementar zarrachalar fizikasi. Tezlashtiruvchi texnika) va 01.04.01 (eksperimental fizika asboblari va usullari) ixtisosliklari bo‘yicha;
14. Ekologiya va biotexnologiyalar laboratoriyasi, 01.04.08 (atom yadrosi va elementar zarrachalar fizikasi. Tezlashtiruvchi texnika) va 01.04.01 (eksperimental fizika asboblari va usullari) ixtisosliklari bo‘yicha;
Nomzodlarga talablar: fan dotori (DSc) yoki falsafa doktori (PhD) (fan namzodi) ilmiy darajasining borligi; ilmiy loyihalarga rahbarlik qilganlik tajribasi; oxirgi 2 yilda chop etgan maqolalari/patentlari, xalqaro kollaboratsiyalarda qatnashganligi.
Hujjatlar e’lon chiqqan kundan boshlab 10 kungacha muddatda qabul qilinadi.
Tanlov kuni: 2020-yil 17-yanvar.
Ariza va hujjatlarni (ma’lumotnoma, pasport va diplomlar nusxasi, ilmiy ishlar ro‘yxati, rezume) quyidagi manzilga yuboring:

Институт ядерной физики АН РУз объявляет конкурс на замещение вакантных должностей заведующих научными лабораториями и отделом института
Институт ядерной физики Академии наук Республики Узбекистан объявляет конкурс на замещение вакантных должностей заведующих научными лабораториями и отделом института:
- Заведующий Лабораторией теоретической ядерной физики (специальности 01.04.02 - теоретическая физика и 01.04.08 - физика атомного ядра и элементарных частиц. Ускорительная техника);
- Заведующий Лабораторией физики многочастичных систем (специальности 01.04.02 - теоретическая физика и 01.04.08 - физика атомного ядра и элементарных частиц. Ускорительная техника);
- Заведующий Лабораторией физики ядерных реакторов (специальность 01.04.08 -физика атомного ядра и элементарных частиц. Ускорительная техника);
- Заведующий Лабораторией ядерной медицины (специальности 01.04.08 - физика атомного ядра и элементарных частиц. Ускорительная техника и 01.04.01 - приборы и методы экспериментальной физики);
- Заведующий Лабораторией ядерной аналитики (специальности 01.04.08 - физика атомного ядра и элементарных частиц. Ускорительная техника и 01.04.01 - приборы и методы экспериментальной физики);
- Заведующий Лабораторией радиохимии (специальности 01.04.08 - физика атомного ядра и элементарных частиц. Ускорительная техника и 01.04.01 - приборы и методы экспериментальной физики);
- Заведующий Лабораторией радиационной физики оптических явлений (специальность 01.04.07 - физика конденсированного состояния);
- Заведующий Лабораторией радиационной физики и техники твердотельной электроники (специальность 01.04.07 - физика конденсированного состояния);
- Заведующий Лабораторией структурных превращений в твердых телах (специальность 01.04.07 - физика конденсированного состояния);
- Заведующий Лабораторией физики наноструктурных и сверхпроводящих материалов (специальность 01.04.07 - физика конденсированного состояния);
- Заведующий Лабораторией экспериментальной ядерной физики (специальность 01.04.08 - физика атомного ядра и элементарных частиц. Ускорительная техника);
- Заведующий Лабораторией междисциплинарных технологий (специальности 01.04.08 - физика атомного ядра и элементарных частиц. Ускорительная техника и 01.04.01 - приборы и методы экспериментальной физики);
- Заведующий Лабораторией экологии и биотехнологии (специальности 01.04.08 - физика атомного ядра и элементарных частиц. Ускорительная техника и 01.04.01 - приборы и методы экспериментальной физики);
- Заведующий Отделом ядерной энергетики и ядерных технологий (специальности 01.04.08 - физика атомного ядра и элементарных частиц. Ускорительная техника и 01.04.01 - приборы и методы экспериментальной физики).
Требования к кандидатам: наличие ученой степени доктора наук (DSc) или доктора философии (PhD) (кандидата наук); опыт работы в качестве руководителя научных проектов, опубликованные за последние 2 года научные труды /патенты, участие в международных коллаборациях.
Срок подачи документов — не позднее 10 дней со дня публикации данного объявления.
Дата конкурса: 17 января 2020 года.
Заявки и документы (объективка, копия дипломов, паспорта, список трудов, резюме) направлять по адресу: