Xolmurodov Suxrob Rustamovich Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vazirining oʻrinbosari lavozimidan ozod etildi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 28-yanvardagi PF-5638-son farmoniga muvofiq Xolmurodov Suxrob Rustamovich boshqa ishga oʻtishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vazirining oʻrinbosari - Oʻzbekiston Respublikasi Investitsiyalar boʻyicha davlat qoʻmitasi raisi - Investitsiyalar, innovatsion rivojlantirish, erkin iqtisodiy va kichik sanoat zonalari faoliyatini muvofiqlashtirish, turizm masalalari kompleksi rahbari lavozimidan ozod etildi.

Холмуродов Сухроб Рустамович освобожден от должности заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 28 февраля 2019 года №УП-5638 Холмуродов Сухроб Рустамович освобожден от должности заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан - Председатель Государственного комитета Республики Узбекистан по инвестициям - руководитель комплекса по вопросам инвестиций, инновационного развития, координации деятельности свободных экономических и малых промышленных зон, туризма.