Bekenov Sunatulla Xusanovich O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar bo‘yicha davlat qo‘mitasi raisining birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 19-fevraldagi PQ-3547-son qaroriga muvofiq Bekenov Sunatulla Xusanovich O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar bo‘yicha davlat qo‘mitasi raisining birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi, shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot vazirining yig‘ma investitsiya dasturlari va xududlarni kompleks rivojlantirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari lavozimidan ozod etildi.

Бекенов Сунатулла Хусанович назначен на должность первого заместителя председателя Государственного комитета по инвестициям Республики Узбекистан
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 19 февраля 2018 года ПП-3547 Бекенов Сунатулла Хусанович​​ назначен на должность первого заместителя председателя Государственного комитета по инвестициям Республики Узбекистан, освободив его от должности заместителя министра экономики Республики Узбекистан по вопросам сводных инвестиционных программ и комплексного развития регионов.