Xolmurodov Suxrob Rustamovich O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari - O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar bo‘yicha davlat qo‘mitasi raisi - Investitsiyalar, innovatsion rivojlantirish, erkin iqtisodiy va kichik sanoat zonalari faoliyatini muvofiqlashtirish, turizm masalalari kompleksi rahbari lavozimiga tasdiqlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining  2018-yil 19-fevraldagi PF-5352-son farmoniga muvofiq, Xolmurodov Suxrob Rustamovich O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirning o‘rinbosari - O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar bo‘yicha davlat qo‘mitasi raisi - Investitsiyalar, innovatsion rivojlantirish, erkin iqtisodiy va kichik sanoat zonalari faoliyatini muvofiqlashtirish, turizm masalalari kompleksi rahbari lavozimiga tasdiqlandi, shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirning o‘rinbosari - Investitsiyalar, innovatsion rivojlantirish, erkin iqtisodiy va kichik sanoat zonalari faoliyatini muvofiqlashtirish, turizm masalalari kompleksi rahbari lavozimidan ozod etildi.

Холмуродов Сухроб Рустамович утверждён на должность заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан - Председатель Государственного комитета Республики Узбекистан по инвестициям - руководитель комплекса по вопросам инвестиций, инновационного развития, координации деятельности свободных экономических и малых промышленных зон, туризма
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 19 февраля 2018 года №УП-5352 Холмуродов Сухроб Рустамович утверждён на должность заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан - Председатель Государственного комитета Республики Узбекистан по инвестициям - руководитель комплекса по вопросам инвестиций, инновационного развития, координации деятельности свободных экономических и малых промышленных зон, туризма, освободив его от должности заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан - руководитель комплекса по вопросам инвестиций, инновационного развития, координации деятельности свободных экономических и малых промышленных зон, туризма