Kuchkarov Jamshid Anvarovich O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari lavozimiga tasdiqlandi
2017-11-29
2017-yil 28-noyabrdagi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PF-5254-son farmoniga muvofiq Kuchkarov Jamshid Anvarovich O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari, O‘zbekiston Respublikasi Moliya vaziri - Makroiqtisodiy tahlil va prognozlashtirish, moliya va bank tizimlarini isloh qilish, xususiy tadbirkorlik va kichik biznesni rivojlantirish masalalari kompleksining rahbari lavozimiga tasdiqlandi, shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari - Iqtisodiy rivojlantirish, tarkibiy o‘zgartirishlar, investitsiyalar, bank va moliya tizimini isloh qilish, erkin iqtisodiy va kichik sanoat zonalari faoliyatini muvofiqlashtirish masalalari kompleksining rahbari lavozimidan ozod etildi.

Кучкаров Джамшид Анварович утверждён на должность заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 28 ноября 2017 года №УП-5254 Кучкаров Джамшид Анварович утверждён на должность заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан — руководителя комплекса по вопросам макроэкономического анализа и прогнозирования, реформирования финансовой и банковской систем, развития частного предпринимательства и малого бизнеса, освободив его от должности заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан — руководителя комплекса по вопросам экономического развития, структурных преобразований, инвестиций, реформирования банковской и финансовой систем, координации деятельности свободных экономических и малых промышленных зон.