Rozukulov Ulug‘bek Ubaydullayevich O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari lavozimidan ozod etildi
2017-08-23
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 23 avgustdagi PF-5160 sonli farmoniga muvofiq Rozukulov Ulug‘bek Ubaydullayevich boshqa ishga o‘tishi munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari, “O‘zavtosanoat” aksiyadorlik kompaniyasi boshqaruvi raisi - Eksport salohiyatini va mashinasozlik, avtomobil va elektrotexnika sanoatini rivojlantirish, mahsulotlarni standartlashtirish masalalari kompleksining rahbari lavozimidan ozod etildi.

Розукулов Улугбек Убайдуллаевич освобождён от должности заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан
2017-08-23
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 23 августа 2017 года №УП-5160 Розукулов Улугбек Убайдуллаевич освобождён от должности заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан - председателя правления АО «Узавтосаноат» — руководителя комплекса по вопросам развития внешнеэкономической деятельности, экспортного потенциала, машиностроения, автомобильной и электротехнической промышленности, стандартизации продукции в связи с переходом на другую работу.