Ishanxodjayev Kamoliddin Nuriddinovich – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Millatlararo munosabatlar va xorijiy mamlakatlar bilan do‘stlik aloqalari qo‘mitasi raisining o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi
2017 yil 2 iyundagi O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 342-son qaroriga muvofiq Ishanxodjayev Kamoliddin Nuriddinovich  – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Millatlararo munosabatlar va xorijiy mamlakatlar bilan do‘stlik aloqalari qo‘mitasi raisining xorijiy aloqalar va vatandoshlar bilan ishlash bo‘yicha o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.

Ишанходжаев Камолиддин Нуриддинович назначен на должность заместителя председателя Комитета по межнациональным отношениям и дружественным связям с зарубежными странами при Кабинете Министров Республики Узбекистан
В соответствии с Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан № 342 от 2 июня 2017 года Ишанходжаев Камолиддин Нуриддинович назначен на должность заместителя председателя Комитета по межнациональным отношениям и дружественным связям с зарубежными странами при Кабинете Министров Республики Узбекистан по иностранным связям и работы с соотечественниками.