Ishanxodjayev Kamoliddin Nuriddinovich – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Millatlararo munosabatlar va xorijiy mamlakatlar bilan do‘stlik aloqalari qo‘mitasi raisining o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi
2017 yil 2 iyundagi O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 342-son qaroriga muvofiq Ishanxodjayev Kamoliddin Nuriddinovich  – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Millatlararo munosabatlar va xorijiy mamlakatlar bilan do‘stlik aloqalari qo‘mitasi raisining xorijiy aloqalar va vatandoshlar bilan ishlash bo‘yicha o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.

Ishankhodjayev Kamoliddin Nuriddinovich was appointed as the deputy chairman of the Committee on interethnic relations and friendly ties with foreign countries under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan
In accordance with the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan on June 2, 2017 Ishankhodjayev Kamoliddin Nuriddinovich was appointed as the deputy chairman of the Committee on interethnic relations and friendly ties with foreign countries under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan for foreign affairs and work with compatriots.