Xadjayev Alisher Djurakulovich – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Millatlararo munosabatlar va xorijiy mamlakatlar bilan do‘stlik aloqalari qo‘mitasi raisining o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi
2017 yil 2 iyundagi O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 342-son qaroriga muvofiq Xadjayev Alisher Djurakulovich – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Millatlararo munosabatlar va xorijiy mamlakatlar bilan do‘stlik aloqalari qo‘mitasi raisining millatlararo munosabatlar va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.

Хаджаев Алишер Джуракулович назначен на должность заместителя председателя Комитета по межнациональным отношениям и дружественным связям с зарубежными странами при Кабинете Министров Республики Узбекистан
В соответствии с Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан № 342 от 2 июня 2017 года Хаджаев Алишер Джуракулович назначен на должность заместителя председателя Комитета по межнациональным отношениям и дружественным связям с зарубежными странами при Кабинете Министров Республики Узбекистан по межнациональным отношениям и духовно-просветительским вопросам.