Xadjayev Alisher Djurakulovich – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Millatlararo munosabatlar va xorijiy mamlakatlar bilan do‘stlik aloqalari qo‘mitasi raisining o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi
2017 yil 2 iyundagi O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 342-son qaroriga muvofiq Xadjayev Alisher Djurakulovich – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Millatlararo munosabatlar va xorijiy mamlakatlar bilan do‘stlik aloqalari qo‘mitasi raisining millatlararo munosabatlar va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.

Khadjayev Alisher Djurakulovich was appointed as the deputy chairman of the Committee on interethnic relations and friendly ties with foreign countries under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan
In accordance with the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan on June 2, 2017 Khadjayev Alisher Djurakulovich was appointed as the deputy chairman of the Committee on interethnic relations and friendly ties with foreign countries under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan on interethnic relations, spiritual and enlightenment issues.