A’lamov Umidjon Baxtiyarovich - O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi “O’zarxiv” agentligi bosh direktori lavozimiga tayinlandi
2017-05-26
2017-yil 26-maydagi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PQ-3008-son qaroriga muvofiq A’lamov Umidjon Baxtiyarovich Vazirlar Mahkamasi huzuridagi “O’zarxiv” agentligi bosh direktori lavozimiga tayinlandi, shu munosabat bilan O’zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri o’rinbosari lavozimidan ozod etildi.

Alamov Umidjon Bakhtiyarovich was appointed as the general director of the Agency “Uzarkhiv” under the Cabinet of Ministers of Uzbekistan
2017-05-26
In accordance with the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan on May 26, 2017 Alamov Umidjon Bakhtiyarovich was appointed as the general director of the Agency “Uzarkhiv” under the Cabinet of Ministers of Uzbekistan, freeing him from the post of the Deputy Minister of the Ministry for Devolepment of information technologies and communications of Uzbekistan.