Ruslanbek Quroltayevich Davletov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlashni muvofiqlashtirish bo‘yicha Davlat maslaxatchisining birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi
2017-01-05
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 4-yanvardagi Farmoni bilan Davletov Ruslanbek Quroltayevich O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlashni muvofiqlashtirish bo‘yicha Davlat maslaxatchisining birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi. Shu munosabat bilan Adliya vazirining birinchi o‘rinbosari lavozimidan ozod etildi.

Davletov Ruslanbek Kuroltaevich was appointed as the First Deputy State Advisor to the President of the Republic of Uzbekistan to coordinate the work with appeals of individuals and legal entities
2017-01-05
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan from January 4, 2017 Davletov Ruslanbek Kuroltaevich was appointed as the First Deputy State Adviser of the President to coordinate the work with appeals of individuals and legal entities, freeing him from the post of the First Deputy Minister of Justice of the Republic of Uzbekistan.