Rozukulov Ulug‘bek Ubaydullayevich - O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari - “O‘zavtosanoat” aksiyadorlik kompaniyasi boshqaruvi raisi - Eksport salohiyatini va mashinasozlik, avtomobil va elektrotexnika sanoatini rivojlantirish, mahsulotlarni standartlashtirish masalalari kompleksining rahbari lavozimiga tasdiqlandi
2016-yil 14-dekabrdagi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PF-4874-son farmoniga muvofiq Rozukulov Ulug‘bek Ubaydullayevich - O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari - “O‘zavtosanoat” aksiyadorlik kompaniyasi boshqaruvi raisi - Eksport salohiyatini va mashinasozlik, avtomobil va elektrotexnika sanoatini rivojlantirish, mahsulotlarni standartlashtirish masalalari kompleksining rahbari lavozimiga tasdiqlandi, shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari – “O‘zavtosanoat” aksiyadorlik kompaniyasi boshqaruvi raisi - Mashinasozlik, avtomobil va elektrotexnika sanoatini rivojlantirish, mahsulotlarni standartlashtirish masalalari kompleksi rahbari lavozimidan ozod etildi.

Розукулов Улугбек Убайдуллаевич утвержден на должность Заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан, Председателя правления АК «Узавтосаноат» -руководителя Комплекса по вопросам развития экспортного потенциала и машиностроения, автомобильной и электротехнической промышленности, стандартизации продукции
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан №УП-4874 от 14 декабря 2016 года Розукулов Улугбек Убайдуллаевич утвержден на должность Заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан, Председателя правления АК «Узавтосаноат» - руководителя Комплекса по вопросам развития экспортного потенциала и машиностроения, автомобильной и электротехнической промышленности, стандартизации продукции, освободив его от должности Заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан – Председателя правления АК “Узавтосаноат” – руководителя комплекса по вопросам развития машиностроения, автомобильной и электротехнической промышленности, стандартизации продукции.