Rozukulov Ulug‘bek Ubaydullayevich - O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari - “O‘zavtosanoat” aksiyadorlik kompaniyasi boshqaruvi raisi - Eksport salohiyatini va mashinasozlik, avtomobil va elektrotexnika sanoatini rivojlantirish, mahsulotlarni standartlashtirish masalalari kompleksining rahbari lavozimiga tasdiqlandi
2016-yil 14-dekabrdagi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PF-4874-son farmoniga muvofiq Rozukulov Ulug‘bek Ubaydullayevich - O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari - “O‘zavtosanoat” aksiyadorlik kompaniyasi boshqaruvi raisi - Eksport salohiyatini va mashinasozlik, avtomobil va elektrotexnika sanoatini rivojlantirish, mahsulotlarni standartlashtirish masalalari kompleksining rahbari lavozimiga tasdiqlandi, shu munosabat bilan O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari – “O‘zavtosanoat” aksiyadorlik kompaniyasi boshqaruvi raisi - Mashinasozlik, avtomobil va elektrotexnika sanoatini rivojlantirish, mahsulotlarni standartlashtirish masalalari kompleksi rahbari lavozimidan ozod etildi.

Rozukulov Ulugbek Ubaydullaevich approved by the Deputy Prime Minister of Uzbekistan, Chairman of the Board of JSC "Uzavtosanoat" - Head of Complex on the issues of development of export potential and mechanical engineering, automotive and electrical industry, standardization of products
In accordance with Presidential Decree from December 14, 2016 Rozukulov Ulugbek Ubaydullaevich approved by the Deputy Prime Minister of Uzbekistan, Chairman of the Board of JSC "Uzavtosanoat" - Head of Complex on the issues of development of export potential and mechanical engineering, automotive and electrical industries standardization of production, freeing him from the post of Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan - Chairman of the Board of JSC "Uzavtosanoat" - the head of the complex on the development of mechanical engineering, automotive and electrical industry, standardization of products.