O‘zbekiston Respublikasi qishloq xo‘jaligi xodimlari kuni
O‘zbekiston Respublikasining 2017-yil 25-avgustdagi O‘RQ-438-son qonuni bilan dekabr oyining ikkinchi yakshanbasi O‘zbekiston Respublikasi qishloq xo‘jaligi xodimlari kuni etib belgilangan.
Sana munosabati bilan har yili sohada samarali faoliyati va fidokorona mehnati bilan qishloq xo‘jaligi rivojiga munosib hissa qo‘shib kelayotgan bir guruh davlat va xo‘jalik boshqaruvi organlari, xo‘jalik birlashmalari hamda ularning hududiy tashkilotlari xodimlari, olimlar va mutaxassislar «Qishloq xo‘jaligi fidoyisi» ko‘krak nishoni bilan taqdirlanadilar.

День работников сельского хозяйства Республики Узбекистан
25 августа 2017 года Шавкат Мирзиёев подписал закон «Об установлении Дня работников сельского хозяйства Республики Узбекистан». Согласно закону, День работников сельского хозяйства отмечается второе воскресенье декабря.
Каждый год по случаю праздника награждаются группы работников аграрной сферы, внесших достойный вклад в развитие сельского хозяйства своим плодотворным и самоотверженным трудом, нагрудным знаком «Кишлок хужалиги фидойиси» в честь Дня работников сельского хозяйства Республики Узбекистан.