Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasi
O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi, Toshkent shahar hokimligi va Raqamli transformatsiya markazi mahalliy ishlab chiqaruvchilarni joriy yilning 14-18-noyabr kunlari  “O‘zekspomarkaz” milliy ko‘rgazmalar markazida o‘tkaziladigan Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasiga taklif etadi. Yarmarka respublikaning yirik sanoat tashkilotlari bilan mahalliy sanoat korxonalari o‘rtasida ishlab chiqarish kooperatsiyasini yanada kengaytirishga qaratilgan.
Mazkur yarmarkada import bo‘yicha yirik tarmoq korxonalari tomonidan xarid qilingan import o‘rnini bosuvchi mahsulotlarning namoyishi ham tashkil etiladi. Bu, o‘z navbatida, mahalliy sanoat korxonalari uchun import o‘rnini bosuvchi mahsulotlarni ishlab chiqarish hisobiga o‘z faoliyat sohasini yanada kengaytirish, raqobatbardosh sanoat mahsulotlari nomenklaturasini oshirish uchun yangi biznes-g‘oyalarni shakllantirish imkonini beradi.

Республиканская межотраслевая промышленная ярмарка
Министерство инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан, хокимият города Ташкента и Центр цифровой трансформации приглашает местных производителей на Республиканскую межотраслевую промышленную ярмарку, которая 14-18 ноября текущего года пройдет в национальном выставочном центре «Узэкспоцентр».
Ярмарка нацелена на расширение межотраслевой производственной кооперации между крупнейшими промышленными организациями республики и местными промышленными предприятиями. На данной ярмарке будет организована выставка показа импортозамещающей продукции, закупленной крупными сетевыми предприятиями по импорту. Это, в свою очередь, позволит отечественным промышленным предприятиям в дальнейшем расширять сферу своей деятельности за счет производства импортозамещающей продукции, формировать новые бизнес-идеи для увеличения номенклатуры конкурентоспособной промышленной продукции.