UzTextileExpo Autumn 2022
2022-yilning 12-14-oktabr kunlari “UzTextileExpo Autumn 2022” 5-Xalqaro toʻqimachilik va moda sanoati koʻrgazmasi boʻlib oʻtadi.
UzTextileExpo – O‘zbekistondagi ishtirokchilar va tashrif buyuruvchilarning xalqaro tarkibiga ega to‘qimachilik va moda sanoatining noyob ixtisoslashtirilgan ko‘rgazmasi.
“UzTextileExpo” koʻrgazmasi barcha asosiy boʻlimlar va ishlab chiqarish birlashmalari tomonidan faol qoʻllab-quvvatlanmoqda, uni “Oʻztoʻqimachiliksanoat” uyushmasi hamkorligida tashkil etmoqda.
Tadbir butun ishlab chiqarish zanjiri bo‘ylab – ip-kalavadan tortib, tayyor kiyimgacha bo‘lgan jahonning yetakchi ishlab chiqaruvchilaridan to‘qimachilik biznesi va moda sanoatining yutuq va innovatsiyalarini namoyish etish imkonini beradi.

UzTextileExpo Autumn 2022
From October 12 to 14, 2022, the 5th International Exhibition of the Textile and Fashion Industry "UzTextileExpo Autumn 2022" will be held.
UzTextileExpo is a unique specialized exhibition of the textile and fashion industry with an international composition of participants and visitors in Uzbekistan.
The UzTextileExpo exhibition is actively supported by all key departments and industrial associations, it is co-organized by the Uztekstilprom Association.
The event allows you to demonstrate the achievements and innovations of the textile business and the fashion industry from the world's leading manufacturers along the entire production chain - from yarn to ready-made clothing.