UzTextileExpo Autumn 2022
2022-yilning 12-14-oktabr kunlari “UzTextileExpo Autumn 2022” 5-Xalqaro toʻqimachilik va moda sanoati koʻrgazmasi boʻlib oʻtadi.
UzTextileExpo – O‘zbekistondagi ishtirokchilar va tashrif buyuruvchilarning xalqaro tarkibiga ega to‘qimachilik va moda sanoatining noyob ixtisoslashtirilgan ko‘rgazmasi.
“UzTextileExpo” koʻrgazmasi barcha asosiy boʻlimlar va ishlab chiqarish birlashmalari tomonidan faol qoʻllab-quvvatlanmoqda, uni “Oʻztoʻqimachiliksanoat” uyushmasi hamkorligida tashkil etmoqda.
Tadbir butun ishlab chiqarish zanjiri bo‘ylab – ip-kalavadan tortib, tayyor kiyimgacha bo‘lgan jahonning yetakchi ishlab chiqaruvchilaridan to‘qimachilik biznesi va moda sanoatining yutuq va innovatsiyalarini namoyish etish imkonini beradi.

UzTextileExpo Autumn 2022
C 12 по 14 октября 2022 года состоитcя 5-я Международная выставка текстильной и модной индустрии "UzTextileExpo Autumn 2022".
UzTextileExpo - уникальная специализированная выставка текстильной и модной индустрии с международным составом участников и посетителей в Узбекистане.
Выставка UzTextileExpo активно поддерживается всеми ключевыми ведомствами и промышленными ассоциациями, ее со-организатором выступает Ассоциация «Узтекстильпром».
Событие позволяет продемонстрировать достижения и новинки текстильного бизнеса и модной индустрии от ведущих мировых производителей по всей производственной цепочке – от пряжи до готовой одежды.