MDH Tashqi ishlar vazirlar vazirlari kengashining navbatdagi yig‘ilishi
Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov rahbarligidagi O‘zbekiston Respublikasi delegatsiyasi 2021-yil 1-2 - aprel kunlari Moskva shahrida bo‘lib o‘tadigan Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligi Tashqi ishlar vazirlar vazirlari kengashining navbatdagi yig‘ilishida ishtirok etadi.
Tadbir ishtirokchilari xalqaro kun tartibi hamda Tashkilot doirasidagi hamkorlikning dolzarb masalalari yuzasidan fikr almashadilar. Amaldagi hamkorlik dasturlari hamda MDH Davlatlar rahbarlari kengashi ko‘rib chiqishi uchun kiritiladigan yangi hujjatlar loyihalari muhokama qilinadi.

Очередное заседание Совета министров иностранных дел СНГ
Делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым примет участие в очередном заседании Совета министров иностранных дел Содружества Независимых Государств, которое проводится 1-2 апреля 2021 года в г.Москве.
В ходе заседания состоится обмен мнениями по актуальным вопросам международной повестки дня и взаимодействия в рамках Организации. Участники также обсудят ход реализации совместных программ сотрудничества и проекты ряда новых документов, вносимых на рассмотрение Совета глав государств-участников СНГ.