Afg‘oniston Tashqi ishlar vazirining O‘zbekistonga tashrifi
2020-yilning 28-29 avgust kunlari Afg‘oniston Islom Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Hanif Atmar boshchiligidagi delegatsiya O‘zbekistonga tashrif buyuradi.
Tashrif dasturida Hukumat, tashqi ishlar, investitsiyalar va tashqi savdo vazirliklarida hamda boshqa idoralarda uchrashuvlar o‘tkazilishi ko‘zda tutilgan. Bo‘lajak muzokaralar chog‘ida siyosiy, savdo-iqtisodiy, energetika, transport, aloqa va boshqa sohalarda ikki tomonlama hamkorlikning holati hamda rivojlanish istiqbollarini muhokama qilish rejalashtirilgan.

Визит в Узбекистан Министра иностранных дел Афганистана
28-29 августа 2020 года Узбекистан посетит делегация Исламской Республики Афганистан во главе с Министром иностранных дел Ханифом Атмаром.
В программе визита предусматриваются встречи в Правительстве, министерствах иностранных дел, инвестиций и внешней торговли, других республиканских ведомствах. В ходе предстоящих переговоров планируется обсудить состояние и перспективы развития двустороннего сотрудничества в политической, торгово-экономической, энергетической, транспортно-коммуникационной и других сферах.