Xitoy delegatsiyasining O‘zbekistonga tashrifi
2020-yilning 2-3-mart kunlari O‘zbekistonga Xitoy Xalq Respublikasi Kommunistik partiyasi Markaziy qo‘mitasi Siyosiy byurosi a’zosi, XKP MQning Tashqi ishlar bo‘yicha komissiyasi Kanselyariyasi rahbari Yan Szechi boshchiligidagi delegatsiya tashrif buyuradi.
Bo‘lajak muzokaralarda oliy va yuqori darajalardagi uchrashuvlar chog‘ida erishilgan kelishuvlarni amalga oshirishning borishi hamda ikki tomonlama hamkorlikni, jumladan xalqaro tashkilotlar doirasidagi munosabatlarni rivojlantirishning istiqbollarini muhokama qilish rejalashtirilgan.

Chinese delegation visits Uzbekistan
Delegation of the People’s Republic of China led by the member of the Politburo of the Communist Party, Director of the Central Foreign Affairs Commission Office of China, Yang Jiechi, will visit Uzbekistan on March 2-3, 2020.
According to Uzbekistan MFA, during the negotiations, it is planned to discuss the implementation of the agreements reached within the framework of meetings at the highest level, as well as prospects for development of cooperation, including within the framework of international organizations.