O‘zbekiston Prezidentining MDHning norasmiy sammitida ishtiroki
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 2019-yil 20-dekabr kuni Rossiyaning Sankt-Peterburg shahrida bo‘lib o‘tadigan Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligiga a’zo davlatlar rahbarlarining an’anaviy norasmiy uchrashuvida ishtirok etadi.
Tuzilmaga a’zo davlatlar yetakchilari MDH doirasidagi ko‘p tomonlama hamkorlikning holati va uni rivojlantirish istiqbollari yuzasidan fikr almashishi kutilmoqda.
Hamdo‘stlikning oktyabr oyida o‘tgan Ashxobod sammitida qabul qilingan qarorga muvofiq, 2020-yilning 1-yanvaridan MDHda O‘zbekiston Respublikasi raislik qiladi.

Президент Узбекистана примет участие в неформальном саммите СНГ
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев примет участие в традиционной неформальной встрече глав государств-участников Содружества Независимых Государств, которая состоится в Санкт-Петербурге (Россия) 20 декабря 2019 года.
Ожидается, что лидеры стран объединения обменяются мнениями о состоянии и перспективах развития многостороннего сотрудничества в рамках СНГ.
В соответствии с решением, принятым на октябрьском саммите Содружества в Ашхабаде, с 1 января 2020 года председательствовать в СНГ будет Республика Узбекистан.