2019-yil 23-25-​​oktabr kunlari O'zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi va "O'zekspomarkaz" MKK AJ tomonidan Respublika vazirliklari, idoralari va tashkilotlari bilan birgalikda tashkil etilgan "Made in Uzbekistan" Xalqaro milliy mahsulotlar ko'rgazmasi "O'zekspomarkaz" MKK AJning 3- va 4-sonli pavilonlari, 2-sonli Atrium zali va ochiq maydonlarida bo'lib o'tadi.
Ko'rgazmaning maqsadi va vazifalari - mahalliy korxonalarning eksportga yo'naltirilgan mahsulotlarini namoyish etish, mamlakatning eksport salohiyatini oshirish va mahalliy mahsulotlarning raqobatbardoshligini oshirish, shuningdek, xorijiy hamkorlar bilan barqaror va uzoq muddatli hamkorlikni o'rnatish.
Ko'rgazmada iqtisodiyotning quyidagi tarmoqlari: tog'-kon sanoati, neft-gaz sektori, kimyo va farmatsevtika sanoati, avtomobilsozlik va mashinasozlik sanoati, elektrotexnika, qurilish sanoati, to'qimachilik va charm-poyabzal sanoati, qishloq xo'jaligi va oziq-ovqat sanoati, shuningdek moliya muassasasalari xizmatlari, xalq-amaliy san'ati va O'zbekistonning sayyohlik salohiyati namoyish etiladi.
Ta'kidlash joizki, eksportni kengaytirish va iqtisodiyotga investitsiyalarni ko'paytirish maqsadida ushbu ko'rgazmada respublikaning barcha mintaqaviy korxonalari va birlashmalari ishtirok etadi.
Ko'rgazma doirasida milliy iqtisodiyot tarmoqlarining eksport salohiyati taqdimoti, tayyor to'qimachilik mahsulotlarining moda namoyishi o'tkaziladi, qo'l san'ati va milliy oshxona mahsulotlarini tayyorlash jarayonlari namoyish etiladi.

Международная выставка национальной продукции «Made in Uzbekistan»
С 23 по 25 октября 2019 г. в Павильонах №№3,4, зале Атриум №2 и на открытых площадях АО НВК «Узэкспоцентр» пройдет Международная выставка национальной продукции «Made in Uzbekistan», организуемая Министерством инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан и АО НВК «Узэкспоцентр» совместно с республиканскими министерствами, ведомствами и организациями.
Цели и задачи выставки – демонстрация экспортоориентированной продукции отечественных предприятий, повышение экспортного потенциала страны и продвижение конкурентоспособности отечественной продукции, а также налаживание устойчивого и долгосрочного сотрудничества с зарубежными партнерами.
Экспозиция выставки представит следующие отрасли экономики: горнодобывающий сектор, нефтегазовый сектор, химическая и  фармацевтическая отрасли, автомобилестроительная и машиностроительная отрасли, электротехническая промышленность, строительная индустрия, текстильная и кожевенно-обувная отрасли, аграрный сектор и пищевая промышленность, а также услуги финансовых учреждений, народно-прикладное искусство и туристический потенциал Узбекистана.
Важно отметить, что в данной выставке примут участие региональные предприятия и областные объединения со всех уголков республики с целью расширения экспорта и увеличения инвестиций в экономику.
В рамках выставки пройдут презентации экспортного потенциала отраслей национальной экономики, показ мод готовой текстильной продукции, демонстрация процесса изготовления продуктов ремесленничества и национальной кухни и др.