«ICTWEEK Uzbekistan 2019»
«ICTWEEK UZBEKISTAN» axborot-kommunikatsiya texnologiyalari haftaligi — axborot texnologiyalari sohasida 2004-yildan beri har yili o‘tkazib kelinayotgan yirik va muhim tadbir. Haftalik Sammit, Forum, Ko‘rgazma, matbuot anjumanlari, taqdimotlar, aksiyalar, mukofotlash va boshqa ko‘plab tadbirlarni o‘z ichiga oladi.
AKT haftaligi an’anaviy tarzda qator ixtisoslashgan tadbirlarni yagona format ostida birlashtiradi.
Bu yilgi O‘zbekiston axborot-kommunikatsiya texnologiyalari haftaligi — «ICTWEEK Uzbekistan 2019» 24—27-sentyabr kunlari Toshkent va Farg‘onada o‘tkaziladi.
«ICTWEEK»ni o‘tkazishdan asosiy maqsad tajriba almashish, zamonaviy texnologiyalar va innovatsiyalar yutuqlarini namoyish etishdir. Qolaversa, bu O‘zbekiston axborot texnologiyalari bozori jozibadorligini chet ellik investorlarga namoyish etish, davlat, kompaniyalar va iste’molchilar o‘zaro hamkorligi uchun ajoyib maydondir.
Haftalik O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tomonidan o‘tkaziladi
«ICTWEEK Uzbekistan 2019» tashkilotchisi — «ICTNEWS Conferences» («CIBGROUP» MChJ).
«ICTWEEK» tadbirlari:
Matubot anjumani. Toshkent shahrida ommaviy axborot vositalari uchun matbuot anjumani tashkil etiladi. Jurnalistlar axborot-kommunikatsiya texnologiyalari haftaligi tadbirlariga doir o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollarga javob olishlari mumkin.
Forum. Munozaralar formatida tashkil etiladigan forum qatnashchilari joriy yil IT-soha taraqqiyoti yakunlarini sarhisob qilib, soha oldida turgan strategik vazifalar bo‘yicha o‘zaro fikr almashishadi, hukumat hamda xalqaro axborot texnologiyalari kompaniyalari va venchurlik fondlari vakillari — investorlar o‘rtasida dialog o‘tkaziladi.
Forum qatnashchilari — davlat boshqaruv organlari, aloqa va axborot texnologiyalari sohasi korxona va tashkilotlari rahbarlari, xalqaro ekspertlar va tahlilchilar, xalqaro IT-kompaniyalar vakillari.
Forumdagi munozaralar mamlakatimizda axborot texnologiyalari sohasini rivojlantirishga qaratilgan strategik yechimlar va dasturlar ishlab chiqishga zamin yaratadi. Ziddiyatli masalalar tahlil qilinib, rivojlanish salohiyati va uni amalga oshirish imkoniyatlari baholanadi.
«ICTEXPO» — «ICTWEEK» haftaligining eng muhim tadbirlaridan bo‘lib, yildan-yilga eksponent-kompaniyalar, O‘zbekiston bozoriga qiziquvchi mamlakatlar soni oshib boryapti. Har yili ko‘rgazmaga 16000 nafardan ortiq kishi tashrif buyuradi.
«ICTWEEK Uzbekistan» doirasida boshqa qator tadbirlar ham o‘tkaziladi.
O‘zbekiston axborot-kommunikatsiya texnologiyalari haftaligi yakunida mukofotlash marosimi o‘tkaziladi.

«ICTWEEK Uzbekistan 2019»
Неделя информационно-коммуникационных технологий Узбекистана — ICTWEEK UZBEKISTAN — является крупным и важнейшим мероприятием, которое проходит на ежегодной основе с 2004 года в сфере информационных технологий Узбекистана. Мероприятия объединяет Саммит, Форум, Выставку, пресс-конференции, а также множество других мероприятий, премий, презентаций и акций.
Это событие традиционно объединит ряд специализированных мероприятий в единый формат.
Главной задачей проведения ICTWEEK является создание площадки для обмена опытом и демонстрации достижений современных технологий и инноваций. А также это идеальная площадка для демонстрации привлекательности ИТ рынка Узбекистана иностранным инвесторам, взаимодействия государства, компаний и потребителей.
Мероприятие пройдет при поддержке Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан. Организаторами ICTWEEK Uzbekistan 2019 являются ICTNEWS Conferences (ООО «CIBGROUP»).
Открывающими мероприятиями ICTWEEK станут:
— Пресс-конференция в г. Ташкенте для представителей средств массовой информации, на которой журналисты смогут задать все интересующие вопросы и подробно узнать о мероприятиях Недели информационно-коммуникационных технологий.
— Форум, который проходит в формате панельных дискуссий, позволяет участникам подвести итоги развития IT-сферы текущего года, обсудить стратегические задачи, стоящие перед отраслью, проведение диалога между правительством и инвесторами в лице международных ИТ-компаний и венчурных фондов.
Участники Форума — это руководители государственных органов управления, руководители предприятий и организаций сферы связи и информационных технологий, международные эксперты и аналитики, представители международных IТ-компаний.
Панельная дискуссия Форума содействуют выработке стратегических решений и программ, направленных на развитие отрасли информационных технологий страны. На Форуме проводится анализ противоречий, оценивается потенциал развития и возможности для его реализации.
К работе Форума будут привлечены руководители государственных органов управления, предприятий и организаций сферы информационных технологий и коммуникаций, международные эксперты и аналитики, представители крупных отечественных и зарубежных IT-компаний.
— Важное место в ICTWEEK занимает выставка информационных технологий ICTEXPO, в которой с каждым годом увеличивается количество принимающих компаний-экспонентов, а также увеличивается количество стран, заинтересованных рынком Узбекистана. Каждый год выставку посещают свыше 16 000 посетителей.
Также, в рамках ICTWEEK Uzbekistan пройдут другие мероприятия по различным направлениям.
Завершает Неделю информационно-коммуникационных технологий Узбекистана Церемония награждения и закрытия.