O‘zbekiston-Afg‘oniston qo‘shma komissiyasining majlisi
2019-yilning 17-iyul kuni Toshkent shahrida Savdo-iqtisodiy hamkorlik bo‘yicha O‘zbekiston-Afg‘oniston qo‘shma komissiyasining birinchi majlisi bo‘lib o‘tadi.
Afg‘oniston delegatsiyasiga Afg‘oniston Islom Respublikasi Prezidentining Katta maslahatchisi, Moliya vaziri Muhammad Humoyun Qayumiy rahbarlik qiladi.
Qo‘shma komissiya majlisi, davlat va xususiy tuzilmalar o‘rtasidagi Muloqotning ikkinchi yig‘ilishi, qo‘shma biznes forumi va ixtisoslashtirilgan O‘zbek-afg‘on ko‘rgazmasida ishtirok etish uchun Afg‘onistonning hukumat tuzilmalari, yetakchi davlat va xususiy kompaniyalar rahbarlari va vakillaridan iborat delegatsiya O‘zbekistonga kelmoqda.

Заседание узбекско-афганской Совместной комиссии
17 июля 2019 года в г.Ташкенте состоится первое заседание узбекско-афганской Совместной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству.
Афганскую делегацию возглавит Старший советник Президента Исламской Республики Афганистан, министр финансов Мухаммед Хумоюн Каюми.
Для участия в заседании Совместной комиссии, втором заседании Диалога между государственными и частными структурами, совместном бизнес-форуме и специализированной Узбекско-афганской выставке в Узбекистан прибывает представительная делегация ИРА, состоящая из руководителей и представителей правительственных структур, ведущих государственных и частных компаний.