Termiz shahridagi Oʻzbekiston-Tojikiston uchrashuvi
2019-yilning 3-aprel kuni Termiz shahrida Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov va Tojikiston Respublikasi Bosh vaziri Qohir Rasulzoda rahbarligida Savdo-iqtisodiy hamkorlik boʻyicha Hukumatlararo komissiyaning 6-yigʻilishi boʻlib oʻtadi.
Tadbirda ikki mamlakat Hukumati delegatsiyalari tomonidan Hukumatlararo komissiyaning 5-yigʻilishi davomida erishilgan kelishuvlarning amaliy natijalari sarhisob qilinadi. Shuningdek, savdo-iqtisodiy, transport-kommunikatsiya, energetika, madaniy-gumanitar hamda qishloq va suv xoʻjaligi sohalarida hamkorlikni yanada rivojlantirish istiqbollari muhokama qilinadi.

On Uzbekistan – Tajikistan negotiations in Termez
On April 3, Termez will host the 6th session of Intergovernmental Commission on Trade-Economic Cooperation chaired by the Prime Minister of the Republic of Uzbekistan Abdulla Aripov and the Prime Minister of the Republic of Tajikistan Qohir Rasulzoda, Uzbekistan MFA reports.
The government delegations of the two countries will sum up the implementation of agreements reached during the fifth meeting of the IGC and discuss prospects for further development of cooperation in trade-economic, transport-communication, energy, cultural-humanitarian fields and in agriculture and water resources.