Termiz shahridagi Oʻzbekiston-Tojikiston uchrashuvi
2019-yilning 3-aprel kuni Termiz shahrida Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov va Tojikiston Respublikasi Bosh vaziri Qohir Rasulzoda rahbarligida Savdo-iqtisodiy hamkorlik boʻyicha Hukumatlararo komissiyaning 6-yigʻilishi boʻlib oʻtadi.
Tadbirda ikki mamlakat Hukumati delegatsiyalari tomonidan Hukumatlararo komissiyaning 5-yigʻilishi davomida erishilgan kelishuvlarning amaliy natijalari sarhisob qilinadi. Shuningdek, savdo-iqtisodiy, transport-kommunikatsiya, energetika, madaniy-gumanitar hamda qishloq va suv xoʻjaligi sohalarida hamkorlikni yanada rivojlantirish istiqbollari muhokama qilinadi.

Узбекско-таджикская встреча в Термезе
3 апреля 2019 года в г.Термезе по председательством Премьер-министра Республики Узбекистан Абдуллы Арипова и Премьер-министра Республики Таджикистан Кохира Расулзода состоится 6-е заседание Межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству.
Правительственные делегации двух стран подведут итоги реализации договоренностей, достигнутых в ходе пятого заседания МПК, и обсудят перспективы дальнейшего развития сотрудничества в торгово-экономической, транспортно-коммуникационной, энергетической, культурно-гуманитарной областях и в сфере сельского и водного хозяйства.