“Oziq-ovqat sanoati” UzFood 2019 - Xalqaro koʻrgazmasi
3-5-aprel kunlari “Oʻzekspomarkaz” MKMda Qishloq xoʻjaligi vazirligining rasmiy hamkorligida oziq-ovqat sanoati va mahsulotlari “Oziq-ovqat sanoati” UzFood 2019 - Xalqaro koʻrgazmasi boʻlib oʻtadi.
Koʻrgazmada dunyoning 26 mamlakatidan 200 dan ortiq kompaniyalar ishtirok etadilar. Shuningdek, UzFood 2019 stendlarida mahalliy ishlab chiqaruvchilarning eksportga yoʻnaltirilgan mahsulotlari taqdim etiladi.
Koʻrgazmada quyidagi boʻlimlar taqdim etiladi: Oziq-ovqat va ichimliklar, Non mahsulotlari, Oziq-ovqat mahsulotlari, qoʻshimchalar va ziravorlar, Oziq-ovqat mahsulotlarini qayta ishlash uskunalari, HoReCa va qadoqlash.
Koʻrgazma davomida Chakana savdo markazi tashkil etiladi va ishtirokchilar uchun Oʻzbekiston bozoriga mahsulotlarni olib kirish uchun chakana savdo tarmoqlari bilan muzokaralar oʻtkazish imkoniyatini mavjud boʻladi.

Выставка «Пищевая Индустрия» UzFood 2019
C 3 по 5 апреля на территории НВК «Узэкспоцентр» при официальной поддержке Министерства сельского хозяйства пройдет ежегодная 19-ая выставка пищевой промышленности и продуктов питания «Пищевая Индустрия» UzFood 2019.
На выставке примут участие более 200 компаний из 26 стран ближнего и дальнего зарубежья. Также на стендах UzFood 2019 будет представлена экспортоориентированная продукция отечественных производителей.
Выставка будет представлена следующими тематическими разделами: Продукты питания и напитки, Хлебопечение, Пищевые ингредиенты, добавки и специи, оборудование для пищевой промышленности, Хорека и Упаковка.
В рамках выставки будет организован Ритейл-центр, предоставляющий участникам возможность проводить переговоры с розничными торговыми сетями для вывода продукции на рынок Узбекистана.