“Oziq-ovqat sanoati” UzFood 2019 - Xalqaro koʻrgazmasi
3-5-aprel kunlari “Oʻzekspomarkaz” MKMda Qishloq xoʻjaligi vazirligining rasmiy hamkorligida oziq-ovqat sanoati va mahsulotlari “Oziq-ovqat sanoati” UzFood 2019 - Xalqaro koʻrgazmasi boʻlib oʻtadi.
Koʻrgazmada dunyoning 26 mamlakatidan 200 dan ortiq kompaniyalar ishtirok etadilar. Shuningdek, UzFood 2019 stendlarida mahalliy ishlab chiqaruvchilarning eksportga yoʻnaltirilgan mahsulotlari taqdim etiladi.
Koʻrgazmada quyidagi boʻlimlar taqdim etiladi: Oziq-ovqat va ichimliklar, Non mahsulotlari, Oziq-ovqat mahsulotlari, qoʻshimchalar va ziravorlar, Oziq-ovqat mahsulotlarini qayta ishlash uskunalari, HoReCa va qadoqlash.
Koʻrgazma davomida Chakana savdo markazi tashkil etiladi va ishtirokchilar uchun Oʻzbekiston bozoriga mahsulotlarni olib kirish uchun chakana savdo tarmoqlari bilan muzokaralar oʻtkazish imkoniyatini mavjud boʻladi.

Tashkent to host UzFood 2019 exhibition
On April 3-5, the 19th annual food industry exhibition UzFood 2019 will be held at Uzexpocentre with the official support of the Ministry of Agriculture.
More than 200 companies from 26 countries of near and far abroad will take part in the exhibition. Export-oriented products of domestic producers will be also presented at UzFood 2019.
The exhibition will be presented in the following thematic sections: Food and Beverage, Bakery, Food Ingredients, Additives and Spices, Equipment for the Food Industry, HoReCa and Packaging.
Retail Center, giving participants the opportunity to negotiate with retail chains for bringing products to Uzbekistan market, will be organized at the exhibition.