AgroWorld Uzbekistan 2019
13-15-mart kunlari “Oʻzekspomarkaz” MKMda “Qishloq xoʻjaligi - AgroWorld Uzbekistan 2019” 14 - Xalqaro koʻrgazmasi boʻlib oʻtadi. Koʻrgazmada jahonning 20 ta mamlakatidan 150 ta kompaniya ishtirok etadi.
Eksponentlar chorvachilik, parrandachilik, issiqxona xoʻjaliklari uchun uskunalar va texnologiyalarni, yem-xashak va don sanoati uchun yechimlarni taqdim etadi. Koʻrgazmada ilk marotaba qatnashayotgan 60dan ortiq ishtirokchilar — agrar sanoatning turli tarmoqlari uchun uskunalarni ishlab chiqaruvchilari.
Anʼanaga koʻra, koʻrgazmaning ikkinchi kuni Oʻzbekiston fermerlar, dehqon xoʻjaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi koʻmagida “Fermerlar kuni” oʻtkaziladi. Shu kuni tajriba almashish va koʻrgazmada taqdim etilgan mahsulotlarning keng turlarini ishlab chiqaruvchi va yetkazib beruvchi korxonalar bilan bevosita muloqot qilish uchun Respublikaning barcha viloyatlaridan agrar soha mutaxassislari keladilar.
Amaliy dastur doirasida, shuningdek, 13-mart kuni “Jazirama issiq iqlim sharoitida qanday qilib koʻp sut va buzoqlar olish mumkin?” mavzusidagi seminar oʻtkaziladi.
Koʻrgazma ilgʻor texnologiyalarni jalb qilish orqali agrosanoat sektorida xalqaro hamkorlikni yanada rivojlantirish, tajriba almashish, hamda Oʻzbekistonning qishloq xoʻjaligi sohasining investitsion jozibadorligini oshirishga turtki boʻlib xizmat qilishi kutilmoqda.
Oʻzbekiston Qishloq xoʻjaligi vazirligi agrar sektorning barcha vakillarini “AgroWorld Uzbekistan 2019” koʻrgazmasida ishtirok etishga taklif qiladi.

AgroWorld Uzbekistan 2019
13-15 марта в НВК «Узэкспоцентр», пройдет 14-я международная выставка «Сельское хозяйство – AgroWorld Uzbekistan 2019». В выставке примут участие 150 компаний из 20 стран мира.
Экспоненты представят оборудование и технологии для животноводства, птицеводства и тепличных хозяйств, решения для комбикормовой и зерновой промышленности. Более 60-ти участников, дебютанты, производители оборудования для различных секторов аграрной промышленности.
По традиции, во второй день выставки организуется «День Фермеров», при поддержке Совета фермерских, дехканских хозяйств и владельцев приусадебных земель Узбекистана. В этот день съезжаются аграрии из областей Республики для обмена опытом и непосредственного общения с производителями и поставщиками широкого спектра продукции, представленной на выставке.
В ходе рабочей программы будет также организован семинар на тему
"Как получить много молока и телят в условиях жаркого климата?", который состоится 13 марта.
Ожидается, что выставка послужит толчком для наращивания международного сотрудничества в агропромышленном секторе за счет привлечения передовых технологий, обмена опытом, а также в повышения инвестиционной привлекательности сферы сельского хозяйства Узбекистана.
Министерство сельского хозяйства Республики Узбекистан приглашает всех представителей аграрного сектора принять участие в работе выставки «AgroWorld Uzbekistan 2019».