AgroWorld Uzbekistan 2019
13-15-mart kunlari “Oʻzekspomarkaz” MKMda “Qishloq xoʻjaligi - AgroWorld Uzbekistan 2019” 14 - Xalqaro koʻrgazmasi boʻlib oʻtadi. Koʻrgazmada jahonning 20 ta mamlakatidan 150 ta kompaniya ishtirok etadi.
Eksponentlar chorvachilik, parrandachilik, issiqxona xoʻjaliklari uchun uskunalar va texnologiyalarni, yem-xashak va don sanoati uchun yechimlarni taqdim etadi. Koʻrgazmada ilk marotaba qatnashayotgan 60dan ortiq ishtirokchilar — agrar sanoatning turli tarmoqlari uchun uskunalarni ishlab chiqaruvchilari.
Anʼanaga koʻra, koʻrgazmaning ikkinchi kuni Oʻzbekiston fermerlar, dehqon xoʻjaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi koʻmagida “Fermerlar kuni” oʻtkaziladi. Shu kuni tajriba almashish va koʻrgazmada taqdim etilgan mahsulotlarning keng turlarini ishlab chiqaruvchi va yetkazib beruvchi korxonalar bilan bevosita muloqot qilish uchun Respublikaning barcha viloyatlaridan agrar soha mutaxassislari keladilar.
Amaliy dastur doirasida, shuningdek, 13-mart kuni “Jazirama issiq iqlim sharoitida qanday qilib koʻp sut va buzoqlar olish mumkin?” mavzusidagi seminar oʻtkaziladi.
Koʻrgazma ilgʻor texnologiyalarni jalb qilish orqali agrosanoat sektorida xalqaro hamkorlikni yanada rivojlantirish, tajriba almashish, hamda Oʻzbekistonning qishloq xoʻjaligi sohasining investitsion jozibadorligini oshirishga turtki boʻlib xizmat qilishi kutilmoqda.
Oʻzbekiston Qishloq xoʻjaligi vazirligi agrar sektorning barcha vakillarini “AgroWorld Uzbekistan 2019” koʻrgazmasida ishtirok etishga taklif qiladi.

AgroWorld Uzbekistan 2019
On March 13-15, the 14th international exhibition AgroWorld Uzbekistan 2019 will be held at Uzexpocentre, in Tashkent. The exhibition will be attended by 150 companies from 20 countries.
As reported by the Press Service of the Ministry of Agriculture of Uzbekistan, exhibitors will present equipment and technologies for livestock, poultry and greenhouses, solutions for feed and grain industry.
According to the tradition, Farmers Day to be organized with the support of the Council of Farmers, Dehkan Farms and Owners of Household Lands of Uzbekistan on the second day of the exhibition. On this day, farmers from the regions of the country will exchange experience and directly communicate with manufacturers and suppliers of a wide range of products presented at the exhibition.
It is expected that the exhibition will serve as an impetus for increasing international cooperation in agro-industrial sector by attracting advanced technologies, sharing experience, as well as increasing the investment attractiveness of the agricultural sector of Uzbekistan.