Oʻzbekiston-Vengriya Hukumatlararo komissiyasining majlisi
2019-yilning 5-6-mart kunlari Oʻzbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vaziri Sardor Umurzoqov boshchiligidagi delegatsiya Budapesht shahrida boʻlib oʻtadigan Savdo-iqtisodiy hamkorlik boʻyicha Oʻzbekiston-Vengriya hukumatlararo komissiyasining navbatdagi majlisida ishtirok etadi.
Oʻzbekistonning Avstriyadagi Elchixonasi maʼlumotiga koʻra, Budapesht shahrida boʻlish chogʻida delegatsiya Tashqi ishlar va savdo vaziri Piter Siyyarto, Savdo-sanoat palatasi prezidenti Laslo Paragg va boshqa rasmiy shaxslar bilan uchrashadi.
5-mart kuni Vengriyaning 60 dan ortiq yetakchi kompaniyalari vakillari ishtirokida ikki tomonlama biznes forumi oʻtkazilishi ham rejalashtirilgan.

Заседание узбекско-венгерской МПК
5-6 марта 2019 года делегация Республики Узбекистан во главе с министром инвестиций и внешней торговли Сардором Умурзаковым примет участие в очередном заседании узбекско-венгерской Межправительственной комиссии по торгово-экономичесеому сотрудничеству, которое состоится в г.Будапеште.
По информации Посольства Узбекистана в Австрии, в г.Будапеште делегация проведет встречи с министром иностранных дел и торговли Петером Сийярто, президентом Торгово-промышленной палаты Ласло Параггом и другими официальными лицами.
5 марта также планируется провести двусторонний бизнес-форум с участием представителей более 60 ведущих венгерских компаний.