Oʻzbekiston-Vengriya Hukumatlararo komissiyasining majlisi
2019-yilning 5-6-mart kunlari Oʻzbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vaziri Sardor Umurzoqov boshchiligidagi delegatsiya Budapesht shahrida boʻlib oʻtadigan Savdo-iqtisodiy hamkorlik boʻyicha Oʻzbekiston-Vengriya hukumatlararo komissiyasining navbatdagi majlisida ishtirok etadi.
Oʻzbekistonning Avstriyadagi Elchixonasi maʼlumotiga koʻra, Budapesht shahrida boʻlish chogʻida delegatsiya Tashqi ishlar va savdo vaziri Piter Siyyarto, Savdo-sanoat palatasi prezidenti Laslo Paragg va boshqa rasmiy shaxslar bilan uchrashadi.
5-mart kuni Vengriyaning 60 dan ortiq yetakchi kompaniyalari vakillari ishtirokida ikki tomonlama biznes forumi oʻtkazilishi ham rejalashtirilgan.

On the upcoming meeting of Uzbekistan – Hungary IGC
On March 5-6, Uzbekistan delegation led by the Minister of Investments and Foreign Trade Sardor Umurzakov will attend the meeting of Uzbekistan – Hungary Intergovernmental Commission on Trade and Economic Cooperation, in Budapest.
According to the Embassy of Uzbekistan in Austria, the delegation will hold meetings with the Minister of Foreign Affairs and Trade Péter Szijjártó, President of the Chamber of Commerce and Industry László Parragh and other officials.
On March 5, it is also planned to hold a business forum with participation of representatives from more than 60 leading Hungarian companies.