Oʻzbekiston-Ispaniya siyosiy maslahatlashuvlari
2019-yilning 26-fevral kuni Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida Oʻzbekiston-Ispaniya siyosiy maslahatlashuvlarining oltinchi raundi boʻlib oʻtadi. Unda ishtirok etish uchun Ispaniya Qirolligi Tashqi ishlar, Yevropa ittifoqi va hamkorlik vazirligi Davlat kotibi Fernando Valensuela boshchiligidagi delegatsiya Toshkentga kelmoqda.
Ispaniya delegatsiyasi mamlakatimizda boʻlib turgan chogʻida Investitsiya va tashqi savdo, Transport vazirliklarida, Turizmni rivojlantirish davlat qoʻmitasida, Savdo-sanoat palatasida ham muzokaralar oʻtkazadi.

Узбекско-испанские политконсультации
26 февраля 2019 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан состоится шестой раунд узбекско-испанских политических консультаций. Для участия в них в г.Ташкент прибывает делегация Министерства иностранных дел, Европейского союза и сотрудничества Королевства Испания во главе с государственным секретарем Фернандо Валенсуэлой.
В рамках пребывания в нашей стране испанская делегация также проведет переговоры в министерствах инвестиций и внешней торговли, транспорта, Государственном комитете по развитию туризма, Торгово-промышленной палате.