“Markaziy Osiyo xalqaro transport yoʻlaklari tizimida: strategik istiqbollar va amalga oshirilmagan imkoniyatlar” mavzusida xalqaro konferensiya
2018-09-20
20-21-sentyabr kunlari Toshkentda “Markaziy Osiyo xalqaro transport yoʻlaklari tizimida: strategik istiqbollar va amalga oshirilmagan imkoniyatlar” mavzusida xalqaro konferensiya boʻlib oʻtadi.
Tadbir davomida oʻzaro ishonch, yaxshi qoʻshnichilik va aloqalarni yanada mustahkamlash maqsadida xalqaro transport yoʻlaklaridan samarali hamda oʻzaro manfaatli foydalanish, Markaziy Osiyoda yagona, koʻp tarmoqli, shuningdek, tashqaridan integratsiyalangan transport maydonini shakllantirish masalalari muhokama qilinadi.
Tadbirdan koʻzlangan maqsad – xalqaro moliya institutlari, tashkilotlar, transport uyushmalari, transport va logistika kompaniyalari vakillari bilan yangi transport yoʻlaklarini shakllantirish boʻyicha muloqotni yanada rivojlantirishdan iborat.

Международная конференция на тему: «Центральная Азия в системе международных транспортных коридоров: стратегические перспективы и нереализованные возможности»
2018-09-20
20-21 сентября 2018 года в г.Ташкенте пройдет международная конференция на тему: «Центральная Азия в системе международных транспортных коридоров: стратегические перспективы и нереализованные возможности».
В ходе мероприятия будут обсуждены вопросы эффективного и взаимовыгодного использования международных транспортных коридоров, формирования единого, разветвленного и внешне интегрированного транспортного пространства в Центральной Азии для укрепления взаимосвязей, основанных на взаимном доверии и добрососедстве.
Целью мероприятия также будет дальнейшее развитие диалога с международными финансовыми институтами, организациями, союзами транспортников, а также представителями транспортных и логистических компаний по развитию действующих и формированию новых транспортных коридоров.