ICTWEEK Uzbekistan-2018
24-29 sentabr kunlari Toshkent va Jizzax shaharlarida Oʻzbekiston axborot-kommunikatsiya texnologiyalari haftaligi - “ICTWEEK Uzbekistan-2018” oʻtkaziladi.
Haftalikda axborot kommunikatsiya sohasida erishilgan natijalar va amalga oshirilayotgan istiqbolli loyihalar namoyish etilishi barobarida, tizimga oid qator muammolarning muhokama etilishi kutilmoqda. Uning doirasida Axborot texnologiyalari yillik koʻrgazmasi - ICTEXPO-2018, DIGITAL UZBEKISTAN forumi kabi tadbirlar va taqdimotlar oʻtkaziladi. Jizzax shahrida esa mintaqaviy forum va koʻrgazmadan tashqari “Bolalar uchun axborot texnologiyalari” aksiyasi ham tashkil etiladi.
Haftalikning asosiy tadbirlaridan biri boʻlgan ICTEXPO-2018 koʻrgazmasi “Oʻzekspomarkaz” pavilonlarida 26-28 sentabr kunlari oʻtkaziladi. Jizzaxda esa 26-27 sentabr kunlari mintaqaviy koʻrgazma bilan tanishish mumkin boʻladi. Tashkilotchilarning maʼlum qilishicha bu yil koʻrgazma maydonlari yanada kengaytirilgan boʻlib, bu ishtirok etishga talabgorlar soni ortib borayotgani bilan izohlanadi. Axborot texnologiyalari va xizmatlari bozorida taqdim etilayotgan eng soʻnggi zamonaviy texnologiyalar va yechimlar namoyish etiladigan ushbu koʻrgazmada IT-sohasidagi mahalliy va xorijiy kompaniyalar ishtirok etadilar. Ular safida yirik uyali aloqa kompaniyalari, vendorlar, dasturiy taʼminot va tizim integratorlarini ishlab chiqaruvchi kompaniyalar bor.
26 sentabr kuni “Oʻzekspomarkaz”da oʻtkaziladigan DIGITAL UZBEKISTAN forumida esa axborot texnologiyalari sohasidagi zamonaviy tendensiyalar masalalari, tizimdagi muammolar va ularning yechimlari muhokama qilinadi. Forumning panel muhokamalarida mamlakat axborot texnologiyalari sektorini rivojlantirishga qaratilgan strategik qarorlar va dasturlarni ishlab chiqilishi nazarda tutilmoqda. Unda davlat boshqaruvi organlari vakillari, axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalar sohasi korxonalari va tashkilotlari rahbarlari, xalqaro ekspertlar va tahlilchilar, yirik mahalliy va xorijiy IT -kompaniyalar mutaxassislari ishtirok etishadi.
“ICTWEEK Uzbekistan-2018” haftaligini 29-sentabr kuni mukofotlash marosimi yakunlaydi.
Eslatib oʻtamiz, bu yildan boshlab Forum va koʻrgazmaga kirish uchun www.ictweek.uz rasmiy saytida roʻyxatdan oʻtish va QR kodini olish kerak boʻladi.

ICTWEEK Uzbekistan 2018
Events of ICTWEEK Uzbekistan 2018 will be held on September 24-29, in Tashkent and Jizzakh. This event will traditionally unite a number of specialized events into a single format.
ICTWEEK is a major and most important event that takes place on an annual basis since 2004 in the field of Uzbekistan information technologies. The events unite the Forum, the Exhibition, press conferences, as well as many other events, prizes, presentations and actions.
The main objective of ICTWEEK is to create a platform for the exchange of experience and demonstrate the achievements of modern technologies and innovations. As well as this is an ideal platform for demonstrating the attractiveness of the IT market of Uzbekistan to foreign investors, the interaction of the state, companies and consumers.
The event will be held with the support of the Ministry for Development of Information Technologies and Communications of the Republic of Uzbekistan. The organizers of ICTWEEK Uzbekistan 2018 are ICTNEWS Conferences (CIBGROUP LLC) and the Association of Enterprises and Organizations of Information Technologies of Uzbekistan (Jizzakh city).
The DIGITAL UZBEKISTAN forum, which will take place in the format of a panel discussion on September 26 in the Conference Hall of Uzexpocentre, will allow the participants to sum up the development of the IT sector for this year, discuss the strategic tasks facing the industry, hold a dialogue between the government and investors, IT companies and venture funds.
An important place in ICTWEEK is the ICTEXPO information technologies exhibition, which will be attended by over 100 companies. Uzexpocentre plans to accept more than 35 thousand visitors in three days.
The awarding and closing ceremony, which will be held on September 29 in Tashkent, completes the Information and Communication Technologies Week of Uzbekistan.