Qozog‘iston Bosh vaziri birinchi o‘rinbosarining O‘zbekistonga tashrifi
2017-yilning 24-noyabr kuni Toshkent shahriga Qozog‘iston Respublikasi Bosh vazirining birinchi o‘rinbosari, O‘zbekiston-Qozog‘iston ikki tomonlama hamkorlik bo‘yicha Hukumatlararo komissiyaning hamraisi Askar Mamin boshchiligida delegatsiya tashrif buyuradi.
Tashrif dasturiga ko‘ra O‘zbekiston hukumatida uchrashuvlar va muzokaralar o‘tkazish kutilmoqda.
Shuningdek, Qozog‘iston delegatsiyasi ikki tomonlama hamkorlik bo‘yicha Hukumatlararo komissiya hamraislari ishchi yig‘ilishida hamda O‘zbekiston va Qozog‘iston o‘rtasida diplomatik aloqalar o‘rnatilganligining 25 yilligiga bag‘ishlangan qo‘shma tadbirlarda ishtirok etadi.

Визит в Узбекистан Первого заместителя премьера-министра Казахстана
24 ноября 2017 года в г.Ташкент с визитом прибывает делегация Республики Казахстан во главе с первым заместителем Премьер-министра, сопредседателем узбекско-казахстанской Межправительственной комиссии по двустороннему сотрудничеству Аскаром Маминым.
В программе визита встречи и переговоры в Правительстве Узбекистана.
Казахстанская делегация также примет участие в рабочем совещании сопредседателей Межправительственной комиссии по двустороннему сотрудничеству и совместных мероприятиях, посвященных 25-летию установления дипломатических отношений между Узбекистаном и Казахстаном.