Rossiya Hukumati raisining O‘zbekistonga tashrifi
2017-yil 2-3-noyabr kunlari Rossiya Federatsiyasi Hukumati raisi Dmitriy Medvedev boshchiligidagi delegatsiya rasmiy tashrif bilan O‘zbekistonda bo‘ladi.
O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Rossiya delegatsiyasini qabul qiladi.
Tashrif doirasida ko‘p qirrali o‘zaro munosabatlarni yanada rivojlantirish, ularni aniq mazmun bilan boyitishning istiqbolli yo‘nalishlarini muhokama qilish uchun hukumatlararo muzokaralar o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Dmitriy Medvedev, shuningdek, Toshkent shahrida bo‘lib o‘tadigan Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligi Hukumat rahbarlari kengashining majlisida ishtirok etadi.

Визит в Узбекистан Председателя правительства России
2-3 ноября 2017 года в Узбекистане с официальным визитом будет находиться делегация Российской Федерации во главе с Председателем правительства Дмитрием Медведевым.
Российская делегация будет принята Президентом Узбекистана Шавкатом Мирзиёевым.
В рамках визита запланировано проведение межправительственных переговоров для обсуждения перспективных направлений дальнейшего развития многоплановых двусторонних отношений, наполнения их конкретным содержанием.
Дмитрий Медведев также примет участие в предстоящем в Ташкенте заседании Совета глав правительств стран-участниц Содружества Независимых Государств.