MDHga a’zo davlatlarning atrof-muhitni muhofaza qilish vazirlari yig‘ilishi
2017-yilning 30-sentabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi raisi Bahrom Qo‘chqorov boshchiligidagi O‘zbekiston delegatsiyasi Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligiga a’zo davlatlarning atrof-muhitni muhofaza qilish vazirlari uchrashuvida ishtirok etadi
Rossiyaning Sochi shahrida bo‘lib o‘tadigan yig‘ilishda atrof-muhitni muhofaza qilish va BMT doirasida qabul qilingan «2030-yilgacha bo‘lgan davrda barqaror rivojlanish sohasidagi kun tartibi»ni amalga oshirishga doir dolzarb masalalar muhokama qilinadi.

Встреча министров охраны окружающей среды государств-членов СНГ
30 сентября 2017 года делегация Республики Узбекистан во главе с председателем Государственного комитета по экологии и охране окружающей среды Бахромом Кучкаровым примет участие во встрече министров охраны окружающей среды государств-членов Содружества Независимых Государств
На встрече, которая состоится в г.Сочи (Россия), планируется обсудить актуальные вопросы в области охраны окружающей среды и реализации «Повестки дня в области устойчивого развития на период до 2030 года», принятой в рамках ООН.