Qozog‘iston Prezidentining O‘zbekistonga davlat tashrifi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Nursulton Nazarboyev 2017-yil 16-17-sentabr kunlari davlat tashrifi bilan mamlakatimizda bo‘ladi.
Oliy darajadagi muzokaralarda O‘zbekiston va Qozog‘iston o‘rtasidagi siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, transport-kommunikatsiya, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi hamkorlikni rivojlantirish istiqbollarini muhokama qilish, shuningdek, dolzarb mintaqaviy va xalqaro masalalar yuzasidan fikr almashish rejalashtirilgan.
Muzokaralar yakunlari bo‘yicha Toshkent shahrida ikki mamlakat Prezidentlarining Qo‘shma bayonoti, O‘zbekiston va Qozog‘iston o‘rtasidagi ko‘p qirrali do‘stona munosabatlarni izchil rivojlantirishga qaratilgan ko‘plab hujjatlar imzolanadi.

Государственный визит в Узбекистан Президента Казахстана
По приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева 16-17 сентября 2017 года Президент Республики Казахстан Нурсултан Назарбаев посетит с государственным визитом нашу страну.
В рамках переговоров на высшем уровне планируется обсудить перспективы наращивания узбекско-казахстанского сотрудничества в политической, торгово-экономической, инвестиционной, транспортно-коммуникационной, культурно-гуманитарной и других областях, а также обменяться мнениями по актуальной региональной и международной проблематике.
По итогам переговоров в городе Ташкенте будут подписаны Совместное заявление президентов двух стран, весомый пакет других двусторонних документов, направленных на динамичное развитие дружественных многоплановых отношений между Узбекистаном и Казахстаном.