"O'zbekiston neft va gazi - OGU 2016" 20-xalqaro ko'rgazmasi
OGU - O'zbekistonning neft va gaz sohasidagi eng ko'p ishtirokchilar tashrif buyuruvchi ko'rgazma hisoblanadi, ko'rgazma Vazirlar Mahkamasi va "O'zbekneftgaz" Milliy holding kompaniyasining rasmiy yordami asosida tashkil etiladi. Tadbir xalqaro neft va gaz kompaniyalarining so'ngi yutuq va ixtirolarini namoyish etish uchun oliy darajadagi biznes-platforma vazifasini bajaradi, shuningdek bu yangi va istiqbolli loyihalar paydo bo'luvchi ishlab-chiqaruvchilar hamda haridorlar uchrashuv maydoni.
OGU ko'rgazmasi bu:
1. Eng qisqa muddatda bozorga maksimal darajada kirib kelish, mamlakatning neft va gaz sohasidagi asosiy ishtirokchilari yig'ilgan biznes-maydon
2. Neft va gaz qazib olish, konlarni qidirib topish va qazilmalarni transpartirovka qilishdagi eng oxirgi yutuqlar bilan tanishish imkoni
3. Horijiy kompaniyalar bilan uglevodorod mahsulotlarini qidirib topish va qazib olishda mahalliy texnologiyalarni joriy etishda hamkorlikni yo'lga qo'yishda keng imkoniyatlar
4. Neftgaz sohasidagi jahonning yetakchi mutaxasislari va kompaniyalari bilan uch kun davomida uzluksiz uchrashuv va muzokaralar olib borish

Международная выставка «НЕФТЬ и ГАЗ УЗБЕКИСТАНА – OGU 2016»
Выставка OGU является самым посещаемым событием нефтегазового сектора Узбекистана, проходящем при официальной поддержке Кабинета Министров Республики Узбекистан и НХК «Узбекнефтегаз». Мероприятие предоставляет бизнес-платформу высшего уровня для демонстрации последних достижений и разработок для международных нефтяных и газовых компаний, а также это место встречи поставщиков и производителей, где появляются новые и перспективные проекты.
Выставка OGU это:
1. Максимальный охват рынка в короткий промежуток времени, присутствие всех ключевых игроков нефтегазовой отрасли страны на одной бизнес площадке
2. Возможность ознакомиться с новейшими достижениями в области добыче нефти и газа, разработке месторождений, технологиями и способами транспортировки и хранения нефтепродуктов
3. Широкий спектр возможностей для сотрудничества с иностранными компаниями и внедрения новых технологий в местное производство и добычу углеводородных ресурсов
4. Три дня интенсивных встреч и переговоров с ведущими специалистами и главными игроками нефтегазовой сферы мира
5. Возможность получить взаимовыгодные предложения о сотрудничестве, консультации специалистов, а также заключить договора